Berat Kandili Zikir

By | February 24, 2022

Berat Kandili Zikir. Ramazan ayının müjdecisi sayılan berat kandili bu gece yani 30 nisan pazartesi gecesi. Allah’ım, ey ihsân ve ikram sahibi olan ve kendisine ihsan edilemeyen, ey celâl ve i̇krâm sahibi, ey lutfu ve ihsânı bol olan, sen’den başka ilâh yok, sen kendisine ilticâ edenlerin yardımcısı, kendisine sığınanlara emân veren, korkanların.

BERAT GECESİ YAPILACAK İBADETLER İlmi Suffa
BERAT GECESİ YAPILACAK İBADETLER İlmi Suffa from www.ilmisuffa.com

Gününü 15.güne bağlayan mukaddes bir gecedir. Ramazan ayına iyice yaklaştığımız mübarek günlerdeyiz. Bu aylarda ibadet yapmak müminler için oldukça faziletlidir.

Berat Gecesi̇ Tesbi̇h Namazi İçi̇n Okunan Zi̇ki̇r Berat Kandili Çekilecek Tesbihleri:

Berat kandili'nde, resimli ve anlamlı kandil mesajlarınız en güzel dualara aracı olarak. İşte merak edilen ayrıntılar… berat ne demek? Âyetlerinin berat gecesi'nden bahsettiği bildirilmektedir.

Üç Aylar Içerisinde Idrak Edilen Berat Kandili 17 Mart Gecesi Tüm İslam Aleminde Dua Ve Ibadetler Ile Ifa Edilecek.

İşte berat kandili'nde çekilecek tesbihler ve zikirler. Berat kandili (gecesi) şaban ayının onbeşinci gecesidir. Berat gecesi kılınan nafile namaz.

Berat Kandili Gecesinde Eller Semaya Yükselecek Ve Dualar Edilerek Ibadetler Gerçekleştirilecek.

Gününe bağlayan gec e 7 nisan'a denk geliyor. Bu sebeple tüm müslümanlar bu geceyi çeşitli ibadetlerle geçirecekler. Üç aylar içerisinde idrak edilen berat kandili 27 mart gecesi yani bugün tüm i̇slam aleminde dua ve ibadetler ile ifa edilecek.

Mübarek Berat Gecesinde Ibadetlere Daha Çok.

Her kim o gecede 30 ihlas okuyarak 12 rekat namaz kılarsa cennetteki yerini görmeden ölmez. “rahmân ve rahîm olan allah’ın adıyla. Berat kandili'ni ibadet ederek geçirmek isteyenler, berat kandili'nde hangi zikir ve tesbihler çekilir?

Peki Bu Gecede Çekilecek Zikir Ve Tesbihler Neler?

Berat gecesi, şaban ayının 14. Her rekatta fatiha'dan sonra 10 i̇hlas okunur. Ramazan ayının müjdecisi sayılan berat kandili bu gece yani 30 nisan pazartesi gecesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *