Berat Kandili Duası Uzun

By | February 21, 2022

Berat Kandili Duası Uzun. Bu gecenin hayrına erişebilmek duası ile berat kandiliniz mübarek olsun. En güzel anlamlı berat kandili mesajlarını kısa ve uzun olarak sevdiklerinizi mutlu etmek için bu özel günde yollayabilirsiniz.

Berat Kandili 2 veya 100 rekatlık namazı nasıl niyet
Berat Kandili 2 veya 100 rekatlık namazı nasıl niyet from www.internethaber.com

Bu mübarek gecenin birlik ve beraberliğimizin artmasına vesile olmasını diler, berat kandil’ini kutlarım. Mübarek ramazan ayının müjdeleyicisi berat kandiline kavuşmuş bulunmaktayız. Bu mübarek gecenin rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, feyzi üzerinize olsun.

Berat Kandili Duası Namazdan Sonra Yapılabilir.

Allahım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, senden yine sana iltica ederim. Berat gecesi duası sırasında allah’ın günahlarımızı, kusurlarımızı affetmesi dilenir. Berat gecesinde peygamberimiz hazreti muhammed bu duayı okurdu.

Hazreti Muhammed Berat Kandili'nde Şöyle Dua Ederdi;

Günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarını taşıyan berat kandili'nde okunacak sureler ve duaları bir araya getirdik. Berat kandili, yüce rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu gibi, kendimize, ailemize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. 27 mart cumartesi günü berat kandili'dir.

Berat Kandi̇li̇ Günahlardan Kurtar Bizi.

Berat kandili, nefis ve şeytana ve onların hilelerine karşı her zaman uyanık olmayı hatırlatır. “rahmân ve rahîm olan allah’ın adıyla. Azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum, senden yine sana ilticâ ediyorum.

Ey Bizleri Varlığa Erdiren, Var Olmadaki Sonsuz Zevki Gönüllerimize Duyuran, Güzeller Güzeli Rabbimiz!

Berat gecesi̇ duasi bu duâ yı özellikle secde halinde secdeye kapanarak okunur. Muhammed hep bu duayi okurdu. Hayır dileyene dilediği verilen, rızık isteyene rızık.

Allah’ım, Ey Ihsân Ve Ikram Sahibi Olan Ve Kendisine Ihsan Edilemeyen, Ey Celâl Ve İkrâm Sahibi, Ey Lutfu Ve Ihsânı Bol Olan, Sen’den Başka Ilâh Yok, Sen Kendisine Ilticâ Edenlerin Yardımcısı, Kendisine Sığınanlara Emân Veren, Korkanların Kendisinde Emniyete Kavuştuğu Yüce Zât’sın.

Peygamber efendimiz aleyhissalâtü vesselam bu gece rabbine şöyle dua etmiştir: Sana sonsuz hamd ü senalar olsun. Bu mübarek gecenin rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, feyzi üzerinize olsun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *